Ambeļi

Ambeļi
Karte Ambeļi

Karte Ambeļi

Riņķveida maršruts, kuru vislabāk uzsākt Ambeļu ciemā, ir veikali, stāvvietas un labiekārtotas atpūtas vietas – lapenes, kuras biedrība „Ambeļu ciema attīstības biedrība „Cerība”” uzstādīja projekta „Mēs – Ambeļiem” ietvaros ar mērķi paplašināt vietējo iedzīvotāju un viesu kvalitatīvas atpūtas iespējas.

Maršruts ved pa Latgales augstienes pauguriem, paverot tālus, ainaviskus skatus. Maršruta ziemeļu daļa ved pa vecu priežu mežu, kas maršrutam piedod tehniskumu, un paver skatu uz Grietas kalnu, kas ir apvīts ar teikām. Maršrutu var pagarināt, savienojot ar velomaršrutu Višķi.

Maršruta dati

Maršruta garums 41 km
Maršruta kopējais kāpums +332 m / -332 m
Segums 95% grants un meža ceļi, 5% asfalts
GPX Lejupielādēt

Apskates objekti

1. Ambeļu Sv. Jura Romas katoļu baznīca
Ambeļu Sv. Jura Romas katoļu baznīca

Ambeļu Sv. Jura Romas katoļu baznīca

Ambeļu Romas katoļu sv. Jura baznīca ir koka celtne, uz jumta ir neliels tornītis ar krustu. Par baznīcas celšanas laiku noteiktu ziņu nav, taču netieša informācija liecina, ka 1782. gadā tā jau bijusi. Ambeļu baznīcā saglabājušies vairāki mākslas pieminekļi. Nozīmīgs Latgales baroka koktēlniecības paraugs ir 18.gs. veidotais altāra retabls. Aplūkojamas arī vairākas anonīmu profesionālu mākslinieku darinātās gleznas.

2. Ambeļu parks
Ambeļu parks

Ambeļu parks

Ambeļu parka platība ir 6.2 ha. Parks ierīkots pēc agrākā Rīgas dārzu direktora Kuphaldta izgatavotā plāna – dabiskā stilā. Parkā var atrast gandrīz visus ziemeļu zemju klimatā augošus lapu un skuju kokus un košuma krūmus. Parks ir viens no iecienītākajiem ekskursiju objektiem un laba atpūtas vieta.

3. Ambeļu skreine
Ambeļu skreine

Ambeļu skreine

Biedrība „Jubra” projekta „Latgalisko tradīciju un prasmju mājas „Ambeļu skreine” Daugavpils novadā vienkāršota rekonstrukcija” ietvaros veica 20. gs. sākumā celtas koka mājas Ambeļu pagastā vienkāršoto rekonstrukciju, padarot to par drošu, estētiski sakoptu un ērtu vidi latgalisko tradīciju un prasmju kopšanai un pilnveidošanai. Ambeļu skreinē var iepazīt un iegūt dažādas latgaliešu tradīcijas un prasmes – maizes cepšana, klūgu pīšana, aušana un kalēja arods.

4. Atpūta pie ezera
Ambeļi. Atpūta pie ezera

Ambeļi. Atpūta pie ezera

Biedrība „Ambeļu ciema attīstības biedrība „Cerība”” Višķu ezera krastā projekta „Atpūta pie ezera” ietvaros labiekārtoja atpūtas vietu. Maršruta posmu no Višķu ciema uz Ambeļu ciemu var veikt arī ar laivu. No atpūtas vietas gar Višķa ezera krastu projekta „Krasta avots” ietvaros tika izveidota dabas taka un sakārtots ezerā ieteikošais avots, lai pievērstu uzmanību vides aizsardzībai. Taka ved līdz avotam un peldēšanas vietai, kura atrodas līdzās avota ieteikai ezerā.

5. Slostovkas vecticībnieku dievnams
Slostovkas vecticībnieku dievnams

Slostovkas vecticībnieku dievnams

Dievnams uzcelts 1889. gadā, zvanu tornis – 1937. gadā. Dievnams aizņem nelielu laukumu un sastāv tikai no lūgšanas telpas. Galvenajā ieejā atrodas vecticībnieku krusts.