Demene – Dervaniški

Demene – Dervaniški karteRiņķveida maršruts, kuru iespējams uzsākt jebkurā vietā. Ērtākā maršruta uzsākšanas vieta ir Demenē – ir veikals un iespēja novietot mašīnu. Maršruts iet caur gleznainu ainavu, kas no pauguru virsotnēm paver plašu panorāmu uz ezerainēm.

Maršruta dati

Maršruta garums 38km
Maršruta kopējais kāpums +220m / -220m
Segums 80% grants un meža ceļi, 20% asfalts
GPX Lejupielādēt

Apskates objekti

1. Demenes evaņģēliski luteriskā baznīca
Demenes evaņģēliski luteriskā baznīca

Demenes evaņģēliski luteriskā baznīca

Dievnams uzcelts 1895.-1896. gadā. Baznīca ir neliela, vienjoma halles tipa celtne ar vientorņa fasādi. Ēkai ir stāvs divslīpju jumts. Ēka pašlaik iekonservēta un netiek izmantota.

2. Demenes Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīca
Demenes Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīca

Demenes Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīca

Baznīca ir mūra celtne ar neogotikas iezīmēm.

3. Zemgales Romas katoļu baznīca
Zemgales Romas katoļu baznīca

Zemgales Romas katoļu baznīca

Dievnams ierīkots bijušajā muižas un Zemgales stacijas ēkā 1928. gadā.

4. Ezerkrasti – Ezerkalni
Ezerkrasti

Ezerkrasti

Ezerkalnā biedrība „Jaunības spārni” tūrisma pakalpojumus ir dažādojusi , projekta „Pie dabas krūts arī domas raisās vieglāk – 2” ietvaros, radot iespēju atpūsties uz ūdens ar divvietīgām, trīsvietīgām un piecvietīgām laivām un ūdens velosipēdiem.

5. Jāņuciema (Fabijanovas) Sv. Jura pareizticīgo baznīca
Jāņuciema (Fabijanovas) Sv. Jura pareizticīgo baznīca

Jāņuciema (Fabijanovas) Sv. Jura pareizticīgo baznīca

Celta pēc Roberta Augusta Pflūga projekta. Ēka darināta no plēstiem laukakmeņiem ar šķembu pildījumu. Baznīcas stūri, apmales u.c. detaļas veidotas no sarkaniem ķieģeļiem, kuru virsmā redzami iespiesti zīmogi ar uzrakstu Kalkunhen. Tas liecina, ka izmantoti Kalkūnes ķieģeļu rūpnīcā ražotie ķieģeļi. Dievnamā 19. gs. gleznas un ikonas.

6. Briģenes muižas kapliča
Briģenes muižas kapliča

Briģenes muižas kapliča

Tieši Briģenes muižas bijušā kompleksa atrašanās vietas tuvumā ir viens no skaistākajiem Daugavpils novada valsts nozīmes arhitektūras pieminekļiem – klasicisma stilā pēc muižas īpašnieka Makša fon Engelharta rīkojuma celtais mauzolejs (kapliča) viņa mirušajai sievai Dorotejai fon Engelhartei (1862 – 1898). Diemžēl patlaban mauzolejs ir ļoti nolaistā stāvoklī.

7. Labiekārtots atpūtas laukums
Demene. Labiekārtots atpūtas laukums

Demene. Labiekārtots atpūtas laukums

Briģenes ezera krastā maršrutu dažādo biedrības „Briģenes ezers” projekta „Briģenes ezera labiekārtošana tūrisma pakalpojumu dažādošanai Daugavpils novadā” labiekārtots atpūtas laukums, laivu pontons, laivu piestātne ar airu laivu un ūdens velosipēdu nomu.