Līksna – Vabole

Līksna - Vabole  karteRiņķveida maršruts, kuru iespējams uzsākt jebkurā vietā. Ērtākās maršruta uzsākšanas vietas ir Līksna vai Vabole – ir veikali un iespēja novietot mašīnu. Šī maršruta gaitā var apskatīt vairākus kultūrvēsturiskos objektus, kas ir saistīti ar grāfu Plāteru dzimtas vēsturi Daugavpils novadā.
Maršruts galvenokārt ved pa zemes un meža ceļiem, kas atklāj skaistas ainavas no pauguru virsotnēm. Viena no ainaviskākajām vietām ir ceļš gar Daugavas krastu, kas paver Likteņupi visas tās krāšņumā.

Pieredzējušāki ceļotāji šo maršrutu var apvienot ar maršrutu Vabole – Kalupe.

Maršruta dati

Maršruta garums 32km
Maršruta kopējais kāpums +160m / -160m
Segums 95% grants un meža ceļi, 5% asfalts
GPX Lejupielādēt

Apskates objekti

1. Emīlijas Plāteres piemiņas akmens
Emīlijas Plāteres piemiņas akmens

Emīlijas Plāteres piemiņas akmens

Piemiņas zīme atrodas Līksnas takās – Emīlijas Plāteres takas sākumā. Emīlija Plātere (1806 Viļņa – 1831 Kapčiamiestis) ir poļu un lietuviešu nacionālā varone, kura no 1815. gada dzīvojusi Līksnas muižā.

2. Līksnas atpūtas taka
Līksnas atpūtas taka

Līksnas atpūtas taka

1999.g. Līksnas parka teritorijā pagasta ļaudis izveidoja atpūtas taku, kura katru gadu tiek paplašināta. Ejot pa taku, var vērot ne tikai dažādi ierīkotus celiņus, bet arī uzzināt, ka pa šo taku jājusi Emīlija Plātere. Šeit atrodas arī arhitektūras piemineklis – Līksnas muižas kapela.

3. Atpūtas vieta
Līksna.  Atpūtas vieta

Līksna. Atpūtas vieta

Līksnas muižas dīķa krastā var baudīt viļņu ritmu peldošā lapenē, kas tapa biedrības „Līksnas jauniešu kopa” projekta „Tūrisma un aktīvās atpūtas pakalpojumu dažādošana Līksnas pagastā” ietvaros. Pastaigā pa Līksnas atpūtas takām, netālu no pagasta pārvaldes, atrodams projekta ietvaros izveidotais aktīvās atpūtas laukums.

4. Līksnas Romas katoļu baznīca
Līksnas Romas katoļu baznīca

Līksnas Romas katoļu baznīca

Līksnas Romas katoļu baznīca celta neogotikas stilā, celtniecība tika pabeigta 1913. gadā. Baznīcas siluets ir nozīmīgākā Daugavas ielejas ainavas dominante Koša ezera apkārtnē.

5. Vaboles parks
Tas veidots kā ainavu jeb angļu stila grāfu Plāteru-Zībergu pusmuižas parks (19. gs.). Parkā saglabājušas vairākas vēsturiskas ēkas – bijušās pusmuižas apbūves elementi, tai skaitā zirgu staļļa ēka, kas 1919. gadā pārkārtota skolas vajadzībām. Mūsdienās te atrodas Vaboles vidusskola.
6. Skrindu dzimtas muzejs
Muzejs ir piemiņas vieta pirmajiem tautas atmodas darbiniekiem brāļiem Skrindām. Pastāvīgā ekspozīcija stāsta par Skrindu dzimtas dzīvi un darbu. Skatāma arī ekspozīcija par Līksnas un Vaboles pagasta vēsturi un šodienu, kā arī vairāk nekā gadsimtu vecas mēbeles un dažādi sadzīves priekšmeti.
7. Grāfu Plāteru – Zībergu apbedījumi Vecajos Patmaļu kapos
Grāfu Plāteru - Zībergu apbedījumi Vecajos Patmaļu kapos

Grāfu Plāteru – Zībergu apbedījumi Vecajos Patmaļu kapos

Vecajos Patmaļu kapos Līksnas pagastā ir 13 grāfu Plāteru-Zībergu dzimtas apbedījumi. Te dominē masīvi čuguna un melna pulēta granīta krusti, kā arī monolītas liela izmēra horizontālas akmens plāksnes.

Bildes

Līksna

Līksna

Līksna

Līksna

Līksna

Līksna

Līksna

Līksna

Līksna

Līksna