Vabole – Kalupe

Vabole-Kalupe karteRiņķveida maršruts, kuru iespējams uzsākt jebkurā vietā. Ērtākās maršruta uzsākšanas vietas ir Kalupe, Vabole, vai Līksna – ir veikali un iespēja novietot mašīnu. Maršruts galvenokārt ved pa zemes ceļiem
, kas atklāj vietējo iedzīvotāju nodarbošanos – lauksaimniecību.

Pieredzējušāki ceļotāji šo maršrutu var apvienot ar maršrutu Līksna – Vabole.

Maršruta dati

Maršruta garums 57km
Maršruta kopējais kāpums +280m / -280m
Segums 85% grants un meža ceļi, 15% asfalts
GPX Lejupielādēt

Apskates objekti

1. Vaboles parks
Tas veidots kā ainavu jeb angļu stila grāfu Plāteru-Zībergu pusmuižas parks (19. gs.). Parkā saglabājušas vairākas vēsturiskas ēkas – bijušās pusmuižas apbūves elementi, tai skaitā zirgu staļļa ēka, kas 1919. gadā pārkārtota skolas vajadzībām. Mūsdienās te atrodas Vaboles vidusskola.
2. Skrindu muižas muzejs
Muzejs ir piemiņas vieta pirmajiem tautas atmodas darbiniekiem brāļiem Skrindām. Pastāvīgā ekspozīcija stāsta par Skrindu dzimtas dzīvi un darbu. Skatāma arī ekspozīcija par Līksnas un Vaboles pagasta vēsturi un šodienu, kā arī vairāk nekā gadsimtu vecas mēbeles un dažādi sadzīves priekšmeti.
3. Līksnas Romas katoļu baznīca
Līksnas Romas katoļu baznīca

Līksnas Romas katoļu baznīca

Līksnas Romas katoļu baznīca celta neogotikas stilā, celtniecība tika pabeigta 1913.gadā. Baznīcas siluets ir nozīmīgākā Daugavas ielejas ainavas dominante Koša ezera apkārtnē.

4. Kalupes katoļu baznīca
Kalupes katoļu baznīca

Kalupes katoļu baznīca

Baznīcu uzbūvēja 1882. gadā un to iesvētīja Kalupes prāvests S. Beinarovičs. Kalupes baznīca ir bez torņiem, tā ir celta krustveida formā. Tā ir trīs navu celtne ar cementa flīžu grīdu, koka griestiem.

5. Krivānu vecticībnieku baznīca
Krivānu vecticībnieku baznīca

Krivānu vecticībnieku baznīca

Lūgšanu nams celts 20. gs. Ēkai ir viens tornis un vairāki dažādu izmēru logi, kuriem ir dekoratīvi slēģi.