Višķi – Biķernieki

Višķi – Bikernieki karteRiņķveida maršruts kuru uzsākt var jebkurā vietā, bet ieteicamākās maršruta uzsākšanas vietas ir Biķernieki, Ambeļi, Višķi, Dubna vai Maļinova, ir veikali un stāvvietas. Maršruts ved gar Višķu un Luknas ezera krastiem, paverot skaistu ainavu uz ūdens harmoniju.

Maršruta laikā iepazīsieties ar dažādu etnisko grupu un kultūru sajaukšanos Latgalē.

Maršruta dati

Maršruta garums 68km
Maršruta kopējais kāpums +430m / -430m
Segums 95% grants un meža ceļi, 5% asfalts
GPX Lejupielādēt

 

Apskates objekti

1. Višķu amatnieku ciems
Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieki apmeklētājiem piedāvā iespēju izzināt Višķu vēsturi, apmeklēt keramikas un klūgu pinumu darbnīcas, piedalīties amatnieku meistarklasēs un ieklausīties kokles skaņās Višķu baznīcā, kā arī degustēt vietējos produktus – sieru un alu. Maršrutu var izbraukt ar velosipēdiem vai izstaigāt kājām.

2. Mola muižas apbūve
Muižas apbūve veidojusies 19. gs. beigās. Muižas pils bija būvēta poļu muižnieku Molu dzimtai, tā tikusi izpostīta 1. pasaules kara laikā. Līdz mūsdienām saglabājušās atsevišķas saimniecības ēkas un daļēji regulāra un brīva plānojuma parks, kurā ir ap 75 koku un krūmu sugas.
3. Laivu stacija-piestātne
Višķi uz viļņa

Višķi uz viļņa

Višķu ciemā ezera krastā biedrība „Višķu attīstībai” sniedz iespēju atpūsties uz ūdens. Projekta „Višķi uz viļņa” ietvaros tika uzlabota tūrisma infrastruktūras kvalitāte un dažādoti tūrisma pakalpojumi Višķu pagastā, lai saglabātu teritorijas apdzīvotību un veicinātu Višķu pagasta publisko ezeru kā tūrisma objektu pievilcību.

4. Višķu Svētā Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīca
Višķu Svētā Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīca

Višķu Svētā Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīca

Višķu Sv. Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīca tika uzbūvēta 1908. – 1925. gadā. Viena no nedaudzajām sakrālajām celtnēm Daugavpils novadā, kas ir celta no šķeltiem akmeņiem un pieder pie viena torņa bazilikāņu krusta baznīcu tipa.

5. Maskovskas pareizticīgo baznīca
Maskovskas pareizticīgo baznīca

Maskovskas pareizticīgo baznīca

Celta un iesvētīta 1879. gadā. Baznīcas altāris ir vienkāršs, bez rotājumiem. Īpaši izteiksmīgi ir Novgorodas stilā veidotie baznīcas vārti un vairākas ikonas, kas ir veidotas senā tehnikā.

6. Aukškalnes Romas katoļu draudzes Sv. Ģimenes baznīca
Augškalnes Romas katoļu draudzes sv. Ģimenes baznīca ir ar ķieģeļiem apmūrēta trīsjomu koka celtne. Baznīca iesvētīta 1947.gada 14.augustā.
7. Atpūta pie ezera
Atpūta pie ezera

Atpūta pie ezera

Biedrība „Ambeļu ciema attīstības biedrība „Cerība”” Višķu ezera krastā projekta „Atpūta pie ezera” ietvaros labiekārtoja atpūtas vietu. Maršruta posmu no Višķu ciema uz Ambeļu ciemu var veikt arī ar laivu.

8. Ambeļu Sv. Jura Romas katoļu baznīca
Ambeļu Sv. Jura Romas katoļu baznīca

Ambeļu Sv. Jura Romas katoļu baznīca

Ambeļu Romas katoļu sv. Jura baznīca ir koka celtne, uz jumta ir neliels tornītis ar krustu. Par baznīcas celšanas laiku noteiktu ziņu nav, taču netieša informācija liecina, ka 1782. gadā tā jau bijusi. Ambeļu baznīcā saglabājušies vairāki mākslas pieminekļi. Nozīmīgs Latgales baroka koktēlniecības paraugs ir 18.gs. veidotais altāra retabls. Aplūkojamas arī vairākas anonīmu profesionālu mākslinieku darinātās gleznas.

9. Krivošejevas vecticībnieku lūgšanu nams
 Krivošejevas vecticībnieku lūgšanu nams

Krivošejevas vecticībnieku lūgšanu nams

Dievnams celts 1906.-1907. gadā. Dievnama ēka ir guļbūves celtne, kas apšūta ar horizontāliem dēļiem. Ir divi torņi. Ikonostasa ikonas gleznotas laikaposmā no 19. gs. otrās puses līdz 20. gs. 60.-70.gadiem. Līdzās dievnamam atrodas vecticībnieku kapi, kuros var aplūkot senus unikālus kapu pieminekļus – stēlas.

10. Atpūtas un makšķerēšanas vieta
Atpūtas un makšķerēšanas vieta

Atpūtas un makšķerēšanas vieta

Maršruta gaitā atpūtas brīdim var uzkavēties biedrības „Margrietiņas” projekta „Tūrisma objekta – atpūtas un makšķerēšanas vietas izveide Biķernieku pagasta iedzīvotājiem un makšķerniekiem ar nolūku iekļaut objektu Daugavpils novada tūrisma maršrutā” labiekārtotajā Biķernieku ciemā esošā dīķa „Jefimovka” teritorijā – pieejama labiekārtota pludmale, nojumes ar galdiem, šūpoles un ugunskura vietas.

11. Bondarišku vecticībnieku baznīca
Bondarišku vecticībnieku baznīca

Bondarišku vecticībnieku baznīca

Latvija ir viens no nozīmīgākajiem vecticības centriem pasaulē. Daugavpils novads, kurā ir vairāk nekā 20 vecticībnieku draudzes, veido Latvijas vecticībnieku kodolu. Bondarišķu draudze ir viena no senākajām vecticībnieku draudzēm Latvijas teritorijā (dibināta 17.gs. otrajā pusē).

12. Rubenišku vecticībnieku baznīca
Rubenišku vecticībnieku baznīca

Rubenišku vecticībnieku baznīca

Rubenišku vecticībnieku baznīca ir plaša taisnstūra telpa ar koka siju pārsegumu, bēniņiem un divslīpju spāru jumtu. Rubenišķu baznīcai ir mazliet sašaurināta austrumu daļa, bet jumts paliek vienots. Austrumu daļas nozīmīgums gandrīz visur tiek akcentēts ar kupolu-„galvu”, no rietumiem paceļas zvanu tornis.

13. Dubnas Jēzus Sirds draudzes kapela (Varšaveņa)
Dubnas Jēzus Sirds draudzes kapela (Varšaveņa)

Dubnas Jēzus Sirds draudzes kapela (Varšaveņa)

Dubnas Jēzus Sirds draudzes kapela (Varšaveņa) celta 1800. gadā kā koka astoņstūru īpatnēja celtne ar pagarinājumu altāra daļā. Vienīgā tāda veida sakrālā celtne Daugavpils rajonā.

14. Aščuku vecticībnieku baznīca
Aščuku vecticībnieku baznīca

Aščuku vecticībnieku baznīca

Dievnams uzcelts 1907. gadā. Interesanta detaļa rotā Aščuku lūgšanu nama rietumu fasādi: maza „roze” – apaļš lodziņš ar radiāli šķirtiem impostiem. Šķiet, tas ir aizguvums no profesionāļu projektiem un rietumu kristietības dievnamiem, bet jaunā detaļa tika izbūvēta, apzinoties sakrālo jēgu, jo tai bija atrasta kanoniski precīza vieta fasādē.

15. Višķu stacija
Višķu stacija

Višķu stacija

Stacija tika atvērta 1860. gada 20. novembrī kopā ar Pēterburgas-Varšavas dzelzceļa Ostrovas-Dinaburgas posmu. Sākotnējais stacijas nosaukums bija „Dubno”, tomēr kopš 1894. gada to sāka dēvēt par staciju „Višķi”.